Rozwody Mikołów - Adwokat Leszek Szafraniec

ROZWÓD. Sąd rozwiąże małżeństwo przez rozwód gdy w toku postępowania ustali, że pomiędzy małżonkami doszło do trwałego rozpadu więzi ekonomicznej, duchowej oraz fizycznej. Wszczynając postępowanie rozwodowe powód musi być pewny, że nie widzi już szans na uratowanie małżeństwa, że wyżej wymienione elementy, które decydują o bycie małżeństwa, ustały. Jeżeli małżonkowie nie mają wspólnych małoletnich dzieci, nie będzie potrzeby rozstrzygania o władzy rodzicielskiej, alimentach oraz kontaktach. Jeśli jednak ze związku małżeńskiego pochodzą wspólne, małoletnie dzieci, sąd będzie rozstrzygał te kwestie. Rozstrzygnięcia o obowiązkach stron co do wychowywania i utrzymania muszą być wtedy częścią wyroku rozwodowego. Kolejno, strony procesu decydują czy sąd będzie rozstrzygał o tym czy któraś ze stron ponosi winę za rozpad pożycia. Gdy małżonkowie są zgodni co do rozwiązania małżeństwa i nie żądają orzekania o winie. Jeżeli kwestia winy nie jest poruszana, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że całe postępowanie zakończy się nawet na jednej rozprawie. W sprawie rozwodowej Sąd rozstrzyga wiele kwestii, które na wiele lat będą rzutować na życie byłych małżonków a także ich dzieci.

UDZIAŁ PEŁNOMOCNIKA W SPRAWIE ROZWODOWEJ. W toku sprawy rozwodowej adwokat służy nie tylko wiedzą prawniczą ale zapewnia także dyskrecję i lojalność. Niezależnie od okoliczności danej sprawy adwokat zawsze stoi po ich stronie swojego klienta i dokłada wszelkich starań, aby znaleźć w najwyższym stopniu ochronić jego interesy. Warto zaufać wiedzy adwokata. Warto skontaktować się z adwokatem, który przeanalizuje okoliczności twojej sprawy i pomoże Ci odpowiednio przygotować się do postępowania sądowego.

Na pierwszym spotkaniu adwokat wyjaśni Ci, jak wygląda procedura rozwodowa, a po zapoznaniu się z okoliczności sprawy opracuje dalszy sposób postępowania. Należy rozważyć, czy jest jeszcze czas aby podjąć negocjacje ze współmałżonkiem, aby ustalić ważne kwestie związane z rozwodem, np. opiekę nad dziećmi, alimenty, kontakty, podział majątku.

Wniesienie powództwa o rozwód wymaga przygotowania dokumentów i wskazania dowodów, które są nieodzownym elementem sprawy rozwodowej. Stanowią one faktyczną podstawę rozstrzygnięcia sądu w twojej sprawie. W przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie zawnioskowane przez adwokata dowody mogą mieć także kluczowe znaczenie, dla rozstrzygania o losach dzieci, a także przyznania alimentów.

Przeprowadzenie dowodów na rozprawie, zwłaszcza przesłuchanie świadków czy opiniowanie przez psychologów wymaga doświadczenia procesowego, którego zazwyczaj nie posiadają same strony sprawy rozwodowej, dlatego tym bardziej powinieneś rozważyć udział w sprawie twojego adwokata.


Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.